O nas

 

Czemu Stylissima.pl – moda nie zna wieku?

60 lat – tyle mamy. W sumie. Skąd więc pomysł, aby prowadzić bloga o modzie dla pięćdziesięciolatek? Zainspirowały nas do tego nasze mamy. Lubią modę, ale nie są jej zakładniczkami. Odkrywają internet, ale z trudem znajdują w nim strony o modzie dla siebie – z dojrzałymi kobietami w rolach głównych… I tak pewnego deszczowego dnia, siedząc w kawiarni wpadłyśmy na pomysł spisywania wskazówek dla internautek takich, jak one. Budzą w nas zachwyt dojrzałe kobiety, które zachowują styl i klasę, nie boją się eksperymentować, świadomie czerpią z nowych trendów to, co dla nich najlepsze. Chcemy pokazać, że nie sztuką jest być młodym i modnym, sztuką jest wyglądać świetnie kiedy włosy stają się siwe, a sylwetka dojrzała. Stylissima.pl powstała po to aby udowodnić, że moda i dobry styl nie są zarezerwowane tylko dla młodych!

Magda o Lindzie – przyjaciółka, pomysłodawczyni, redaktorka i informatyczka w jednym.

Linda

Linda

Odkąd skończyła socjologię pracuje jako specjalistka w dziedzinie marketingu. Komputery i internet pasjonują ją tak bardzo, że kiedy zapadła decyzja o stworzeniu strony… postanowiła zostać też informatyczką (od kilku miesięcy szkoli się więc intensywnie). Kiedy zaczęła planować remont swojego pierwszego mieszkania dwie rzeczy nie ulegały wątpliwości: musi mieć dużą garderobę i specjalne miejsce na zbierane od wielu lat magazyny o modzie z całego świata. Tego, że uroda i elegancja są ważne nauczyła ją babcia, często powtarzając: Il faut souffrir pour être belle (z fr. Chcesz być piękna, musisz cierpieć). Tyko czemu Linda wciąż najchętniej nosi trampki?

linda@stylissima.pl

Linda o Magdzie – przyjaciółka, pomysłodawczyni, redaktorka i graficzka w jednym

Magda

Magda

Z wykształcenia dziennikarka, z zawodu piarowiec, z zamiłowania graficzka. Od zawsze dużo pisała, fotografowała, rysowała – i to właśnie robi na naszej stronie. Posiada niezwykłą umiejętność wynajdowania rzeczy pięknych i ciekawych tam, gdzie przez innych pozostają niezauważone. Całkiem niedawno odkryła, że jej ulubioną częścią garderoby są sukienki, te najładniejsze kupuje w najmniej spodziewanych miejscach. Na uznanie u Magdy czekają jeszcze buty na obcasie – jej mama od dawna marzy o tym, żeby córka w końcu zaczęła je nosić (sama nie ma ani jednej pary płaskich butów!).

magda@stylissima.pl

 

 

5 komentarzy

 1. Karolina

  Swoją otwartością, uśmiechem, głowami pełnymi pomysłów, wdziękiem i wytrwałością zjednacie sobie kobiety w każdym wieku! My, dwudziestoparolatki mamy słabość do naśladowania trendów, ale stylu uczymy się od starszych…naszych mam, babć, kobiet sukcesu…Będę podglądać jak w przyszłości stać się stylową pięćdziesięciolatką!Trzymam mocno kciuki a link Waszej strony już przesłałam swojej Mamie! 🙂

 2. Magda

  Dziękujemy za ciepłe słowa 🙂

 3. Jaga

  Magda i Linda – Kochane dziewczyny!
  Spełniłyście moje marzenia! Mieszkam w Sydney, mam 63 lata i wciąż młodą duszę. Moja spora nadwaga zmusza mnie do „zdobywania” ciuchów mojego rozmiaru, ale uwielbiam się bawić modą i przez nią siebie wyrażać. Oglądam namiętnie Dzień Dobry TVN i stąd Was poznałam. Na pewno będę oglądać Waszą stronę i poznawać, patrzeć, kopiować, inspirować się Waszymi pomysłami. Ogromne dzięki, że jesteście!
  Gratuluję pomysłu i życzę, abyście pobiły rekordy popularności, bo nas po 50-tce młodych, jest całkiem sporo:)
  Danusię Stenkę uwielbiam od zawsze! Mamy cudne ikony w Polsce, którymi możemy się pochwalić.
  Ucałowania gorące za to co robicie od Jagi xxx

 4. Bożena 54

  Witam Panie! Po raz pierwszy, przypadkiem ,weszłam na Waszą stronę i jestem zachwycona!
  Fantastyczny pomysł, jesteście cudownymi kobietami i wspaniałymi córkami. Nie ma dla nas 50+
  informacji, inspiracji i dobrych rad prawie nigdzie. Mam 59 lat i nie chcę się odmładzać. Lubię swoją dojrzałość, tylko nie wiem jak ją podkreślić i upiększyć. Będę wchodziła codziennie i uczyła się od Was. Bardzo, bardzo dziękuję, że jesteście! Pozdrawiam ciepło. Bożena 54

 5. Linda

  Pani Bożeno, to my bardzo dziękujemy. Takie słowa zawsze dodają nam energii i zapału. Pozdrawiamy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *