Ikony stylu, Polecane

Kalendarz Pirelli 2016 w zupełnie nowej odsłonie

Historia kalendarza Pirelli sięga 1964 roku i właściwie od samego początku premiera każdej kolejnej edycji wzbudza ogromne emocje.

Początkowo kalendarz miał być jedynie firmowym gadżetem, szybko jednak stał się ekskluzywną publikacją będącą jednocześnie wyrazem estetycznych i kulturowych nurtów, zwłaszcza w aspekcie kanonu kobiecego piękna.

Po obu stronach obiektywu stają prawdziwe ikony – najbardziej uznani fotografowie oraz najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne modelki – tworząc razem zdjęcia pobudzające zmysły.

I chociaż każda edycja jest zawsze niezwykle oryginalna, ta najnowsza wyróżnia się na tle pozostałych bardziej niż poprzednie.

Annie Leibovitz miała całkowitą swobodę w tworzeniu kalendarza na 2016 rok i w pełni wykorzystała tę wolność. Zrobiła takie zdjęcia, które zawsze wychodzą jej najlepiej – portrety, które wydobywają charakter i osobowość. Dodajmy, że tylko jedna z modelek jest rozebrana na zdjęciu – to spora odmiana względem poprzednich lat 😉

Bohaterki najnwoszego wydania – Fran Lebowitz, Yoko Ono, Patti Smith, Amy Schumer, Serena Williams, Tavi Gevinson, Ava DuVernay, Yao Chen, Mellody Hobson, Shirin Neshat, Agnes Gund, Kathleen Kennedy, and Natalia Vodianova – różnią się wiekiem, kolorem skóry, profesją, łączy je wyrazistość i silna osobowość.

 

Shirin Neshat Kalendarz Pirelli 2016

Shirin Neshat

Kathleen Kennedy Kalendarz Pirelli 2016

Kathleen Kennedy

Patti Smith Kalendarz Pirelli 2016

Patti Smith

Mellody Hobson Kalendarz Pirelli 2016

Mellody Hobson

Yoko Ono Kalendarz Pirelli 2016

Yoko Ono

Zza kulis:

Więcej: http://pirellicalendar.pirelli.com/en/the-cal-2016/home

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *