Polecane

Vogue Italia docenia dojrzałe, silne kobiety

Kolejny słynny magazyn o modzie zamieszcza na swoich łamach zdjęcia, której bohaterkami są kobiety po pięćdziesiątce. Sesja zatytułowana „Leaders of the Pack ” (czyli „przywódzczynie stada”) pokazuje osiem aktorek, modelek, piosenkarek i działaczek, które łączy znacznie więcej niż metryka – są niesłychanie pełnymi energii i aktywnymi silnymi osobowościami.

Edie Windsor (86) – amerykańska działaczka na rzecz praw osób homoseksualnych i Vanessa Redgrave (78) – brytyjska aktorka, która ma na swoim koncie (m.in.) Oskara, Złoty Glob i nagrodę Emmy.

vogue-italia-vanessa-redgrave-edie-windsor

China Machado (86) – pierwsza modelka o innym kolorze skóry niż biały, która pojawiła się na okładce słynnego magazynu Harper’s Bazaar (w 1959 roku),i Bo Derek (59) – amerykańska modelka i aktorka, która zasłynęła rolą Jane w „Tarzanie”.

vogue-italia-china-machado-bo-derek

Marianne Faithfull (69) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka oraz Cheryl Tiegs (68) – amerykańska supermodelka, która zasłynęła zdjęciami w kostiumie kąpielowym w magazynie „Sports Iluustrated”, projektantka i bizneswoman.

vogue-italia-marianne-faithfull-cheryl-tiegs

Pat Cleveland (64) – jedna z pierwszych afroamerykańskich supermodelek (ostatnio wystąpiła w duecie z córką w kampanii Lanvin) oraz Penelope Tree (66) – brytyjska modelka słynna w czasach „swingujących lat sześćdziesiątych”.

vogue-italia-pat-cleveland-penelope-tree

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *