Polecane, Uroda

Mamy testują! (odcinek 8: Dermedic Sunbrella z ochroną UVA +UVB + IR)

Z pewnością słyszałyście o ochronie skóry przed promieniowaniem UVA. Być może słyszałyście o ochronie przed promieniowaniem UVB. Ale czy wiecie czym jest promieniowanie IR?

Dla nas (i dla naszych mam) skrót IR był do tej pory bardzo tajemniczy, więc byłyśmy wyjątkowo ciekawe nowego produktu do testowania: kremu ochronnego do twarzy Dermedic Sunbrella z ochroną UVA +UVB + IR.

Kilka słów o promieniowaniu IR

Najnowsze badania dowodzą, że stanowiące ponad połowę promieni emitowanych przez słońce, promieniowanie Infrared (IR) lub inaczej promieniowanie cieplne, do niedawna uważane za nieszkodliwe, zostało zidentyfikowane  jako główny czynnik fotouszkodzeń skóry.

Promieniowanie podczerwone IR, penetruje skórę znacznie głębiej niż UVA czy UVB. Przyspiesza starzenie i rogowacenie naskórka. Co więcej, wzmacnia efekty działania promieniowania UVA i UVB i może doprowadzić do:

  • miejscowego przegrzewania się skóry, w wyniku czego dochodzi do degradacji białka komórkowego i zwiększa się ryzyko wystąpienia zmian nowotworowych,
  • reakcji zapalnych,
  • trwałego przebarwienia skóry.
  • fotostarzenia się skóry, które objawia się przyrostem zmarszczek i utratą elastyczności,

Reakcje jakie  wywołuje promieniowanie IR są najbardziej niebezpieczne w przypadku skóry naczynkowej, nadwrażliwej i nadreaktywnej.

O tym, jak szkodliwe jest promieniowanie IR, przekonałyśmy się z eksperymentu przeprowadzonego przez dermatologów Dermedic. Więcej informacji o eksperymencie znajdziecie na końcu tego wpisu.

Dermedic Sunbrella IR test

Nasze mamy testowały nowy krem do twarzy Sunbrella przez kilka pierwszych słonecznych dni maja. Za wcześnie jeszcze o pisanie o długofalowych efektach, ale już mogą podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami.

Lila, czyli mama Lindy:

Krem jest dosyć gęsty, co jest prawdopodobnie zasługą oleju oliwek i Masła Shea , ale mimo to dość łatwo się nakłada chociaż nie należy do tzw. „lekkich” preparatów.

Dodatkowo, cienka końcówka tubki zapewnia precyzyjną aplikację, co może się przydać gdy chcemy nałożyć krem Sunbrella punktowo np. na znamiona.

W kwestii ochrony przed promieniami kosmetyk wydaje się być bez zarzutu – moja skóra zazwyczaj zaczerwienia się od słońca, w szczególności w pierwszych dniach lata. Tym razem udało się tego uniknąć. Sunbrella praktycznie całkowicie blokuje promienie słoneczne.

Grażyna, czyli mama Magdy:

mama-magdy-300Pozytywnie zaskoczyło mnie to, że krem łatwo się nakłada (robi wrażenie bardzo gęstego, więc spodziewałam się długiego wklepywania go w skórę przed całkowitym wchłonięciem).

Drugi wielki plus? Zazwyczaj kiedy przebywam długo na słońcu, pod koniec dnia moja skóra jest mocno wysuszona i czuję, że muszę nałożyć na nią mnóstwo kremu nawilżającego. Tym razem było inaczej. Po całym dniu na słońcu miałam wrażenie ciągle odżywionej i jędrnej skóry twarzy. Zero przesuszenia!

Wróćmy do eksperymentu:

Na konferencji zorganizowanej przez Dermedic został przeprowadzony eksperyment. Na dwóch spodkach umieszczono rozbite jajka. Jedno z jajek przykryto szklanym naczyniem, a drugie po przykryciu dodatkowo posmarowano kremem Sunbrella 50 z ochroną UVA, UVB i IR. Po 20 minutach naświetlania promieniowaniem podczerwonym okazało się, że pierwsze jajko się ścięło, a drugie pozostało surowe. Nas taka wizualizacja przekonała do stosowania kremów przeciwsłonecznych z zaawansowaną ochroną, a Was?

akpa_dermedic_2726

akpa_dermedic_2737

akpa_dermedic_2762

akpa_dermedic_2768

 

Więcej informacji o serii nowych kremów Sunbrella z ochorną UVA, UVB i IR znajdziecie na stronie marki Dermedic Clinical: http://www.dermedic.pl/produkty/76/21/krem-ochronny-spf-50-skora-nadreaktywna-i-nadwrazliwa.html 

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *