Ikony stylu, Moda, Moda z ulicy, Polecane

Paryski szyk, nie tylko od Ines

Wiele kobiet marzy o tym, żeby „nosić się jak paryżanka”. Paryski szyk (w bardzo dużym skrócie: nienachalny makijaż, naturalne fryzury, klasyczne, stonowane kolory, proste kroje, nieprzesadzone dodatki, piękne tkaniny, wydłużona sylwetka, buty na płaskim obcasie…) bardzo pasuje dojrzałym kobietom, ale opanowanie go wcale nie jest tak proste jak może się to wydawać.

Prawdziwą mistrzynią paryskiego szyku jest (wielbiona przez nas nieustannie) 57-letnia Ines de la Fressange, modelka i autorka książki pod (jakże zaskakującym!) tytułem… „Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines de la Fressange”.

paris-street-style-uniform-dressing-01.1

Z okazji Paryskiego Tygodnia Mody redakcja Vogue’a postanowiła przejść się ulicami stolicy mody, żeby uwiecznić styl paryżanek. Jakże odświeżające jest oglądanie zdjęć kobiet, które codziennie rano się świetnie ubierają, a nie „stylizują”! Oto kilka paryskich inspiracji dla was*:

*więcej znajdziecie na stronach Vogue’a: http://www.vogue.com/12485581/french-style-fashion-week-uniform/

paris-street-style-uniform-dressing-03.3

paris-street-style-uniform-dressing-04.2

paris-street-style-uniform-dressing-06.1

paris-street-style-uniform-dressing-07.2

paris-street-style-uniform-dressing-09.1

paris-street-style-uniform-dressing-11.1

paris-street-style-uniform-dressing-18.1

paris-street-style-uniform-dressing-21.2

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

2 komentarze

  1. Bardzo wysmakowane zestawy. Brakuje mi tylko kolorów.
    http://balakier-style.pl/

    • Ewa

      Bo właśnie na tym polega paryski styl – brak żywych kolorów. Rzeczywiście ze swoim polskim zestawem kolorowych ciuchów w walizce czułam się tam trochę dziwnie wśród paryżanek i ich paletą barw ograniczonej do bieli, granatu, szarości i czerni. Może beżu. Możliwa jest niezbyt rażąca, przygaszona czerwień jako dodatek – np. biało – czerwono – granatowe paski na bluzce (z granatowym żakietem). Coco Chanel dawno umarła, ale jej spuścizna długo trwa. A przecież kiedyś, w baroku, było zupełnie … barokowo! Może za 100-200 lat paryski styl nieco się ożywi, ale teraz stoimy przed alternatywą: albo chcemy być tres chic w paryskim stylu, albo chcemy koniecznie zwrócić na siebie uwagę mocnymi barwami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *