Ikony stylu, Polecane

Linda Rodin o siwiźnie i innych atrakcjach związanych ze starzeniem

Jedna z naszych absolutnych ulubienic*, stylistka, modelka, nowojorska ikona stylu i producentka kosmetyków – Linda Rodin (66) – spotkała się ostatnio z redaktorką kultowej amerykańskiej strony Into The Gloss**, aby opowiedzieć o tym, co myśli na temat starzenia się. A że ma ciekawe przemyślenia, tłumaczymy dla Was fragmenty***

* właśnie policzyłyśmy, to 11 wpis, którego jest bohaterką

** strona założona przez redaktorkę Vogue’a, poświęcona nowinkom kosmetycznym

*** cały wywiad i więcej zdjęć znajdziecie na stronie:
http://intothegloss.com/2014/11/linda-rodin-on-aging/

linda-rodin-oil-portraits-grey-hair-2-408x613 (1)

Kiedy zaczęłaś siwieć?

Pierwsze siwe włosy pojawiły się na mojej głowie, zanim skończyłam 35 lat. W tamtym czasie używałam do włosów henny, więc siwe kosmyki stawały się różowe! Po jakimś czasie po prostu pozwoliłam moim włosom rosnąć jak chcą. SIwiałam powoli, ale bezpowrotnie. I nigdy nie wiązałam procesu siwienia z procesem starzenia się.

Czy kiedy osiwiałaś, Twój styl się zmienił?

Nie, zupełnie nie. Nigdy nie pomyśłałam „och, moje włosy są teraz siwe, powinnam się do tego dostosować”

Przyznałaś się kiedyś do używania botoksu. Jak dawno temu to było?

Spróbowałam tego 3 albo 4 lata temu. Pomyślałam sobie, dlaczego nie? Uważam, że nie ma nic złego w tym, żeby się odrobinę wygładzić, ale samej sobie się nie podobałam, coś nie grało. Miałam wrażenie, że zmieniam się w kogoś innego. Dlatego nigdy tego nie powtórzyłam.

Teraz, kiedy jesteś starsza… czy cieszysz się z tego, że są takie rzeczy, którymi nie musisz się przejmować?

Myślę, że ludzie starzejąc się, czują się coraz bardziej wolni i niezależni. Bardziej uczciwi i otwarci w stosunku do siebie i do innych. Oczywiście ciągle czuje się czasem niepewność, ale jest się w takim punkcie, w których można sobie powiedzieć „no nic, jest ok”. Koniec końców, nikt nie jest doskonały i wszyscy staramy się zrobić co w naszej mocy, żeby być możliwie najlepszymi.

***

Przypominamy, cały wywiad (po angielsku) i więcej zdjęć znajdziecie na stronie: http://intothegloss.com/2014/11/linda-rodin-on-aging/

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *