Moda z ulicy, Polecane

Blogerki 50+: Jaga, czyli fashion50plus

Dzisiaj przedstawiamy kolejną blogerkę 50plus: Jagę, która od ponad dwóch lat prowadzi bloga fashion50plus. Jej niepowtarzalny styl przyciągnął już uwagę gazet i telewizji, czas więc także na nas!

Obejrzyjcie wybrane przez nas zdjęcia, przeczytajcie krótki wywiad (z którego dowiecie się m.in. że można mieć w szafie ponad 60 torebek i ponad 50 par butów!), a potem zajrzyjcie na bloga www.fashion50plus.pl!

fashion50plus-5

Skąd czerpie inspiracje najbardziej awangardowa blogerka 50+ w Polsce? 

Inspirację biorę z własnej duszy. Oczywiście oglądam mnóstwo pism modowych (Elle, Vogue, Harper’s Bazaar, ViVa Moda, Glamour, Fashion), książek o modzie, katalogów wystaw modowych, także oglądam pokazy mody na style.com. Lubię przyglądać się „ulicy”, zarówno codziennej jak i na imprezach modowych. Coś z tego na pewno zostaje we mnie, ale mam ogólne wyobrażenie jak chciałabym wyglądać i tego się trzymam.

Twoje ubrania i dodatki są zawsze wyjątkowo oryginalne – gdzie je wyszukujesz? 

Kupuję rzeczy głównie u młodych projektantów. Mam swój ulubiony outlet Vero Mody, gdzie można naprawdę wygrzebać perełeczki. Również kupuję w sieciówkach, na przykład mam buty z Zary, Simple czy nawet H&M. Mam swoje ulubione ubrania z przed kilku lat, kupione podczas zagranicznych wyjazdów. Lubię łączyć stare z nowym, podobnie jak w mieszkaniu, mam dziewiętnastowieczne meble i te współczesne z Ikei.

Zostańmy przy akcesoriach… jak duża jest już kolekcja? 

Dla mnie jest to duża kolekcja. Mam na przykład ponad 50 par butów, ponad 60 toreb i torebek, ponad 60 par kolczyków, ponad 40 korali i wisiorów, ponad 20 broszek i przypinek, 20 par rękawiczek :-). Kiedyś to spisałam. Są osoby, które mają więcej tego wszystkiego, więc pomyślą – co to za kolekcja, to dopiero jej początek!

Czy z zasady nie kupujesz ubrań typu basic?

Przy dzisiejszym tempie życia takie ubrania muszą być w szafie, ale kupuję je rzadko, a jeśli już, to muszą być uszyte z dobrych tkanin i muszą coś w sobie mieć. Nudzą mnie już podobne do siebie podkoszulki, tuniki.

Na blogu prowadzisz „wirtualny klub fashion50plus”, do którego dołączają kolejne modne kobiety. Członkiniom klubu zadajesz zawsze pytanie „co znaczy dla Ciebie moda”. A co pojęcie moda znaczy dla Ciebie?

Moda jest dla mnie szalenie ważnym elementem życia. Nie tylko jest to sposób ubierania się, ale przede wszystkim styl, sposób zachowania. Moda jest moją pasją. Pozwala mi uciec od złych myśli, a nawet wychodzić z problemów. Uwielbiam modę zarówno jako pewien zwyczaj, który ulega częstym zmianom, jak i sposób ubierania się.

Jakie jest Twoje największe „blogowe” marzenie?

Marzę, aby dzięki mojemu blogowi kobiety 50plus zaczęły ubierać się bardziej odważnie, jeżeli nieawangardowo, żeby przełamać stereotypy – „po pięćdziesiątce tego mi nie wypada”. Bo jeżeli nam nie wypada to komu?

Chciałabym poznać niektóre bohaterki bloga Advanced Style. Ubrane są wspaniale!

fashion50plus-1

fashion50plus-2

fashion50plus-3

fashion50plus-6

fashion50plus-7

fashion50plus-8

fashion50plus-9

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

2 komentarze

  1. Modnym można być w każdym wieku, a co najważniejsze dobrze wyglądać i czuć się z tym!

  2. Chyba nie ma piękniejszej kobiety od tej, która jest pewna siebie i świadoma swojej wartości, niezależnie od wieku….Ja wciąż uważam zmarszczki za coś co się kojarzy bardzo pozytywnie)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *