Polecane

Modelki i ich mamy

Ciekawe jesteście jak wyglądają mamy dziewczyn, które świat podziwia na wybiegach w Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku? Czy mamy modelek są równie piękne jak ich córki (a właściwie – czy córki są równie piękne jak ich mamy)? W Londynie można obejrzeć wystawę „Models & Mothers”, która pokazuje modelki w towarzystwie ich mam.

Do Londynu na wystawę raczej nie pojedziemy, ale od czego jest internet – większość zdjęć już można obejrzeć w sieci.

Morwenna Lytton Cobbol, pomysłodawczyni projektu i autorka zdjęć (a przy okazji była modelka) zrobiła portrety, które pozbawione są wszelkiej sztuczności. Wszystkie bohaterki mają na sobie własne ciuchy, same robiły makijaże i fryzury, zostały sfotografowane we własnych domach i ogródkach. Po prostu zero pozowania.

Portrety powstały w szczytnym celu – zyski ze sprzedaży towarzyszącego wystawie albumu zostaną przekazane organizacji charytatywnej wspierającej walkę z rakiem piersi (nic więc dziwnego, że wystawę można oglądać przez cały październik – miesiąc walki z rakiem piersi).

Zoe-Zimmer-Vicki

Amber-Atherton-Jane

modelki-mamy

Amber-Anderson-Angela

Greta-Bellamacina-CJ

Jessamine-Bliss-Bell-Michele

Natalia-Vodianova-Larisa-Vodianova

Sai-Bennett-mom

To tylko kilka wybranych zdjęć z serii „Modelki ii ich mamy”. Wszystkie obejrzycie na stronach brytyjskiego Vogue’a: http://www.vogue.co.uk/news/2013/09/27/morwenna-lytton-cobbold-models-and-mothers-photography-exhibition/gallery/1052543

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *