Polecane, Porady

Wyczaruj talię!

Co prawda już sierpień, ale na pewno wiele wakacyjnych zdjęć jeszcze przed Wami. Jeśli marzycie o tym, żeby na zdjęciach ukryć brzuszek i wyczarować choć namiastkę talii – oto prosty sposób.

Wystarczy oszukać aparat fotograficzny, wykorzystując zasady optyki i zjawisko perspektywy. Brzmi groźnie? W praktyce chodzi o to, żeby odwrócić uwagę od najszerszych miejsc naszego ciała i skupić ją na punkcie najwęższym. Wystarczy wykorzystać do tego dłonie (lub chociaż jedną dłoń). Położone w odpowiednim miejscu, zmienią perspektywę. Do tego lekki skręt bioder (pamiętajcie, fotografia spłaszcza trójwymiar, więc jeśli się odrobinę skręcicie, na wprost będziecie po prostu wyglądać na szczuplejsze), przeniesienie ciężaru ciała na nogę, która znajduje się dalej od osoby fotografującej i… talia wyczarowana!

Oto dowód!

talia-zdjecia

Ten prosty trik znalazłyśmy na stronie autralijskiej fotografki Sue Bryce, która specjalizuje się w fotografowaniu kobiet z krągłościami i wydała nawet „Poradnik pozowania dla dziewczyn, które mają kształty”. Na zdjęciach powyżej fotografka nie zastosowała ani grama Photoshopa!

Kolejna rada – jak siadać do zdjęć, żeby wyglądać korzystniej (http://www.inbedwithsue.com/2011/04/14/girls-w-curves/). Nas te zdjęcia przekonują, a Was?

pozowanie

 

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

4 komentarze

  1. to są świetne rady dla wszystkich. W końcu normalna kobieta MA kształty!

  2. aga

    Rewelacyjne rady! Skorzystam! Tego mi trzeba było 😉

  3. mtj

    świetny artykuł :)))))

  4. Alina

    Nie, nie, nie. To jest gruba kobieta. A talię albo się ma albo nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *