Ikony stylu, Polecane

Anda Rotenberg o modzie, wieku, zmarszczkach i siwych włosach

Anda Rottenberg ma 69 lat i wiele talentów. To uznana historyczka i krytyczka sztuki, kuratorka, wieloletnia dyrektorka Zachęty, pomysłodawczyni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Poza tym ma ogromne wyczucie mody. I właśnie na ten temat udzieliła ostatnio długiego wywiadu Wysokim Obcasom. Wynika z niego, że Anda Rottenberg ma świetne podejście nie tylko do ubrań i stylu, ale też do swojego wieku, siwych włosów, zmarszczek itd.

zdjęcie towarzyszące wywiadowi w Wysokich Obcasach

Co to znaczy mieć dobry gust?
Polega to na tym, że nawet gdy się założy coś szalonego, wygląda się dobrze.

Jest pani pogodzona z upływem czasu?
Bardzo to lubię! (…) Większość kobiet w moim wieku jest na emeryturze i też już nic nie musi. Pytanie, co robi z emeryturą i z czasem. Mój wybór jest taki, że coś robię. Nie muszę, ale chcę.

Czy wiek jakoś ogranicza ubiór?
Mam koleżankę, krytyczkę sztuki, nosi zdecydowane mini. Ma 60 lat. Wygląda bosko! Ale ona ma figurę modelki. Nie ma grama tłuszczu, całe życie ćwiczy.

Dlaczego nie farbuje pani włosów?
Trzeba starzeć się z godnością. (…) Kolor włosów naturalny, ale czerwona szminka musi być. Jakiś akcent w twarzy trzeba wydobyć, bo inaczej człowiek wygląda bezbarwnie. Pan Bóg nie dał mi naturalnego kolorytu: mam jasne oczy i jasną oprawę. Źle wyglądam w bladych szminkach.

Są takie kolory, które towarzyszą pani przez lata?
Czerń. Czarnych i białych ubrań mam najwięcej. Trochę szarości. Rzadko używam koloru, a jeśli używam, to dlatego, że się za nim bardzo stęskniłam.

Dobrze czuje się pani w stroju oficjalnym?
Tak, jeśli dobrze leży. (…) Znam defekty swojej budowy i wiem, w czym wyglądam źle. (…) Od długiego czasu nie chodzę już na obcasach i dlatego też nie mogę nosić sukienek i spódnic do kolan, które bardzo lubię – do płaskich butów wyglądają średnio.

Jeśli jesteście ciekawe, kogo Anda Rottenberg uważa za ikonę stylu, ile ma rodzajów oprawek (a ile par butów) i dlaczego w czasach Zachęty przebierała się na wernisaże wystaw, warto przeczytać ten wywiad w całości. Bardzo ciekawy, bardzo długi!
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,13095285,Moda_z_szafy_Andy_Rottenberg.html

STYLISSIMA

Ostatni wpis: „Paryski szyk według Ines de la Fressange (ciąg dalszy)”:
http://www.stylissima.pl/2012/12/paryski-szyk-ines-de-la-fressange-cd/

STYLISSIMA

…aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *