Moda, Modne w tym sezonie, Polecane, Porady

2013 nadchodzi. Oto „kolor roku”!

Firma Pantone wiele lat temu opracowała unikatową skalę kolorów, która szybko stała się w dziedzinie barw czymś na kształt „wzorca z Sevres”. Skala Pantone ułatwia życie grafikom, projektantom i drukarzom na całym świecie.

Na przestrzeni lat Pantone stał się marką kultową. Zawsze w grudniu ogłasza światu jaki będzie kolejny kolor roku i robi tym ogromne zamieszanie, nie tylko w świecie druku i projektowania graficznego, ale też w świecie mody, kosmetyków, fotografii, meblarstwa, tkanin itd. itd. Wszyscy oczywiście natychmiast zaczynają ten kolor lubić.

No ale do rzeczy. Pantone ogłosił właśnie kolor roku 2013. Wygląda na to, że czeka nas bardzo szmaragdowy rok!

Jeśli nie planujecie od razu kupowania tony szmaragdowych sukienek i swetrów (ja na przykład nie planuję, po prostu nie lubię żadnych odcieni zielonego i nie wyglądam w nich zbyt dobrze), a chciałybyście wprowadzić ten kolor do swojego otoczenia, zawsze możecie, np. kupić sobie szmaragdowy lakier do paznokci (mała powierzchnia oddalona od twarzy, używanie zielonego jest więc bezpieczne), szmaragdowy pasek, bransoletkę albo torebkę. A w ogóle „najprościej” byłoby sprawić sobie pierścionek ze szmaragdem 😉

Jedna przestroga – nie próbujcie raczej używać tego koloru w makijażu. Zielone oko… trzeba z tym uważać 😉

Sarah Jessica Parker, 47 lat. Źródło: posh24.com via Mia on Pinterest

 

Wybierzecie coś szmaragdowego dla siebie?

PS. Pantone wybiera kolor roku na podstawie długotrwałych analiz. Obserwowane są na przykład pokazy mody. Ponadto, dwa razy do roku organizowane jest zamknięte, wręcz potajemne spotkanie ludzi zajmujących się tematyką i standardami kolorów, którzy prezentują swoje obserwacje i wspólnie wybierają kolejny kolor roku.

STYLISSIMA

Ostatni wpis: „Przegląd listopadowych zdjęć, tekstów, linków”:
http://www.stylissima.pl/2012/12/przeglad-listopadowych-zdjec-tekstow-linkow/

STYLISSIMA

…aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

STYLISSIMA

zdjęcia: pantone.com, fashionista.com

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *