Fryzury, Polecane

Siwe włosy – farbować czy nie farbować?

Kobiety dzielą się na te, które włosy farbują (jak ja) i te, które chyba nigdy się na to nie zdecydują (jak Linda). Trafiłam ostatnio na garść liczb związanych z farbowaniem siwych włosów. Dlaczego ogromna większość kobiet je farbuje? Dane są amerykańskie*, ale coś czuję, że powody dla których kobiety decydują się na farbowanie (lub niefarbowanie) włosów są bardzo uniwersalne.

No właśnie. Farbować czy nie farbować?

* W badaniu portalu Prevention.com wzięło udział 1371 kobiet w wieku 18 – 65.
STYLISSIMA

Ostatni wpis: „Żyj kolorowo, czyli Beatrix Ost w Harper’s Bazaar”:
http://www.stylissima.pl/2012/10/zyj-kolorowo-czyli-beatrix-ost-w-harpers-bazaar/

STYLISSIMA

Wpisz swój adres email, aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę:

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

3 komentarze

  1. Agata

    Moje włosy bardzo szybko stały się siwe. Od dawna je farbuję i uważam, że kobiety powinny ukrywać siwiznę – po prostu wyglądają lepiej w kolorze niż w siwiźnie, choć znam siwe piękności.

    • xx

      hmm…”ukrywać”? „powinny”? a czego tu się wstydzić, żeby to ukrywać? życie JEST, ze wszystkimi atrybutami, śmiechem, radością ale i siwymi włosami, bólem brzucha, utratą zębów, zmarszczkami…wszystko to stanowi CZĘŚĆ ŻYCIA. kobiety (jaki mężczyźni) niczego nie „powinny”, jedynie MOGĄ, mogą farbować, jeśli chcą i mogą przestać jeśli chcą:) ja właśnie przestałam chcieć:))) od 3 miesięcy moim ponad 40-letnim włosom pozwalam rosnąć siwymi. i doskonale się z tym czuję, już nie mogę się doczekać siwej całości;) a jak tylko je wyrównam- zaczynam zapuszczać, a jak;))) będę zadbane, długie, gęste, proste i siwe. i taki jest plan do 50tki;)

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *