Polecane

Ale zdjęcia!

Nowojorski fotograf Martin Schoeller wyspecjalizował się w studyjnych portretach gwiazd. Przyznajmy, temat jest niezbyt oryginalny, ale efekt… zachwyca! Wszystko dzięki formie – niezależnie od  tego czy przed obiektywem staje rdzenny mieszkaniec Amazonii czy Barack Obama, fotograf pracuje według jednego, ustalonego schematu. Przygotowuje identyczny kadr, skupia uwagę wyłącznie na twarzy, pozbawia fotografię kontekstu, eksponuje niedoskonałości.

Portrety autorstwa Martina Schoellera zyskały ogromną sławę. Fotograf przez lata dorobił się wielkiej kolekcji, która pokazywana jest w różnych zakątkach świata. Trafiłam na zdjęcia z wystawy w australijskiej Canberrze i zaskoczyło mnie to, że najczęściej prezentowane są na niej dojrzałe kobiety. Twarze Meryl Streep, Helen Mirren czy Judi Dench są znacznie ciekawsze i przyciągają uwagę bardziej niż twarze młodziutkich celebrytek.

A na deser George Clooney:

Więcej zdjęć z australijskiej wystawy Martina Schoellera można obejrzeć na stronie http://www.portrait.gov.au/exhibit/closeup2/exhib1.html.

STYLISSIMA

Ostatni wpis: „Siwe włosy – farbować czy nie farbować?”:
http://www.stylissima.pl/2012/10/siwe-wlosy-farbowac-czy-nie-farbowac/

STYLISSIMA

Wpisz swój adres email, aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę:

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *