Ikony stylu, Moda, Moda z ulicy, Polecane

Franca Sozzani – królowa koloru

…i „przy okazji” (od 24 lat) redaktor naczelna włoskiego Vogue’a i jedna z największych ikon stylu. Według Wikipedii jest jedną z pięciu najbardziej wpływowych osób w świecie mody.

Ma 62 lata i energię nastolatki. Uwielbiają ją redaktorzy (i zatrudniają ją jako modelkę do sesji zdjęciowych), projektanci (i sadzają w pierwszym rzędzie na najważniejszych pokazach) oraz bloggerzy (i fotografują jej stroje na wielkie wyjścia oraz na co dzień). Co tu dużo mówić – jest w świecie mody wieeeeeeeelką gwiazdą. Ma jedną cechę charakterystyczną, która mi się ogromnie podoba – praktycznie bez przerwy się uśmiecha!

Trzy zdjęcia powyżej pochodzą z najsłynniejszego bloga o modzie ulicznej na świecie: www.thesartorialist.com. Prowadzący tego bloga Scott Schuman uwielbia Frankę i bardzo często ją fotografuje. Więcej jego zdjęć znajdziecie pod linkiem: http://www.thesartorialist.com/tag/franca-sozzani/.

Franca ma do mody bardzo włoskie podejście. Nosi klasyczne stroje, dba o detale, wybiera ubrania z naturalnych, dobrych jakościowo tkanin. Lubi kolory, ale często ubiera się też w ubrania czarne, złote czy beżowe*.

*więcej o tzw. „włoskim stylu”: http://www.stylissima.pl/2012/06/dolce-gabbana-monica-bellucci/

STYLISSIMA

Ostatni wpis: „Andie MacDowell i córki (znowu!):
http://www.stylissima.pl/2012/10/andie-macdowell-sesja-zdjeciowa/

STYLISSIMA

zdjęcia: zimbio.com, blog NYTimes, Vogue Italia, models.com

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

2 komentarze

  1. Pięknie i stylowo.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *