Moda, Polecane

Kongres Kobiet 2012 – pokochacie ten wpis (i te zdjęcia)

Minął już ponad tydzień od Kongresu Kobiet, a my nie możemy przestać o nim gadać. Kongres to oczywiście ważne tematy, emocjonujące dyskusje i mnóstwo energii, ale my tu nie o tym. Dla nas najbardziej zachwycającym momentem kongresu był… pokaz mody. I to nie byle jaki pokaz! W roli modelek wystąpiły kobiety po czterdziestce: aktorka, modelka, pielęgniarka, prezeska (a nawet kilka prezesek), działaczka, prezenterka, pisarka, tancerka… Całe mnóstwo dojrzałych, pięknych, uśmiechniętych kobiet (w ubraniach marek Monnari i Olsen).

Pokaz zorganizowała Fundacja Generacja, aby „zbuntować się przeciwko wszechobecnemu kultowi młodości i temu, że kremy przeciwzmarszczkowe reklamują nastolatki, operacje odmładzające fundują sobie kobiety 30letnie, a w sklepach największy rozmiar to 40”.

Musimy przyznać, że bunt udał się przepięknie. Była pozytywna energia, był uśmiech i luz, świetnie bawiły się modelki i widownia. Co tu dużo gadać. Czas na zdjęcia!

Elżbieta Krajewska – matka, poetka, dźwiękoterapeutka, mistrzyni gongów, tancerka. Po czterdziestce została psychoanalitykiem i nauczycielem Międzynarodowej Organizacji Art of Living.

Elżbieta Krajewska

Lidia Popiel – fotografka, redaktor naczelna magazynu fineLIFE.pl i wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. Według niej „etapy w życiu wyznaczają podejmowane decyzje, nie daty w kalendarzu”.

Lidia Popiel

Ela Kosim – wiceprezeska Stowarzyszenia Kilimandżaro, kilka dni przed pokazem zeszła z góry Ararat. Chciałaby zmienić wizerunek kobiet 40+ i udowodnić że wiek średni to coś więcej niż menopauza i syndrom „pustego gniazda”. Kocha podróże i ruch, pływa, nurkuje, jeździ na nartach i rowerze, uprawia jogę i gimnastykę .

Ela Kosim

Anna Misiewicz – czterdziestoletnia bizneswoman, którą najbardziej inspirują podróże. Ziemia Święta i Morze Martwe to spełnione marzenie, które pozwoliło jej zrealizować następny pomysł biznesowy.

Anna Misiewicz

Anna Misiewicz

Anna Szaniawska – psychoterapeutka, która kilka dni wcześniej skończyła 50 lat. Przed pokazem dostała smsa od przyjaciela: „piękniejszej od ciebie nie będzie, nawet jeśli pojawią się 20-latki..”.

Anna Szaniawska

Anna Szaniawska

Klaudia Carlos – dziennikarka, prezenterka TVP1, prowadząca program „Kawa czy herbata?” i…wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Oddana wielbicielka tańca, ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu, była tancerką Mazowsza.

Klaudia Carlos

Maria Wiśniewska – dwukrotnie znalazła się na liście dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych kobiet Europy, ogłaszanej przez „Wall Street Journal”. W 2003 roku trafiła na listę Stars of Europe tygodnika „Business Week”.


Maria WiśniewskaMaria Wiśniewska

Anna Kos – po 40-tce przewartościowała swoje postrzeganie świata i ludzi. Inne obszary wydały się ważne, wiele stało się nagle nieistotne. Była położną, właścicielką agencji reklamowej, od 16 lat jest współwłaścicielką firmy zajmującej się międzynarodowym transportem.

Anna Kos

Anna Kos

Anna Pacholczyk – zawsze chętnie udzielająca pomocy pielęgniarka, od 6 lat babcia (!!!). Jej cichą pasją jest od kilku lat taniec – nie przegapi żadnej okazji, aby porwał ją taneczny wir muzyki lat 80-tych.

Anna Pachołczyk

Marzanna Graff – pisarka, scenarzystka, aktorka, wykładowca i… kobieta z pazurem. Na Uniwersytecie Trzeciego Wieku powiedziała studentom, że ma 40. urodziny. Usłyszała okrzyk „o rany, ale gówniara”. To ją upewniło, że życie dopiero się rozkręca.

Marzanna Graff

Ewa Kasprzyk – aktorka, która kocha życie, kwiaty, lubi wyzwania („czego dowodem udział tym w pokazie”)… a niedawno odkryła jazdę na rolkach!

Ewa Kasprzyk

Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska – prezeska Fundacji „Klasa Kobiet”, wiceprezeska Kongresu Kobiet. Po pięćdziesiątce założyła Uniwersytet Drugiego Wieku. Modelka, która zebrała największe brawa od widowni!

Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska

Małgorzata Kalicińska – pisarka, autorka bestsellerowego „Domu nad rozlewiskiem”, zachwycona przejściem rubikonu. Po pięćdziesiątce „zaczęło się samo dobre: debiut pisarski, sukces i frajda, wiara w siebie mocna jak espresso, świadomość ciała i rozumu, miłość dobra i wygodna”.

Małgorzata Kalicińska

Aida Kosojan-Przybysz – wróżka, która po czterdziestce założyła fundację Smiling Faces, by pomagać biednym dzieciom – nagrywa dla nich płyty, pisze wiersze, chce być ich dobrą duszą.

Aida Kosojan-Przybysz

Aida Kosojan-Przybysz

Anna Szaniawska po raz drugi:

Anna Szaniawska

Anna Szaniawska

Beata Kawka – aktorka i „dubbingwoman”. W serialu „Samo życie” grała na raz dwie role bliźniaczek, od piętnastu lat z pasją zajmuje się produkcją i reżyserią dubbingu, spolszczyła m.in. „Harrego Pottera”.

Beata Kawka

Beata Kawka

Jolanta Zwolińska – biolog, od 28 lat pracuje w branży kosmetycznej tworząc dwie znane firmy. Twierdzi, że najwięcej szczęścia i spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym zaznała po 40-tce. Nie ma czasu się starzeć.

Jolanta Zwolińska

Jolanta Zwolińska

Maria Czubaszek – satyryczka i pisarka, zebrała ogromny aplauz (i nie mniejsze salwy śmiechu) swoim wyznaniem:

„Nie jestem taka stara, tylko tak staro wyglądam. Nie przejmuję się tym, bo wierzę, że wszystkie kobiety są piękne. Tylko nie po każdej to widać”.

Maria Czubaszek

Maria Czubaszek

finał pokazu

A na deser krótki filmik z finału pokazu:

Która modelka podoba Wam się najbardziej?

STYLISSIMA

Strona internetowa Fundacji Generacja: http://www.fundacjageneracja.pl/

Strona internetowa Kongresu Kobiet: http://www.kongreskobiet.pl/

STYLISSIMA

Poprzedni wpis: „New York Fashion Week Wiosna 2013”:
http://www.stylissima.pl/2012/09/new-york-fashion-week-wiosna-2013/

STYLISSIMA

Wpisz swój adres email, aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę:

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

4 komentarze

 1. Tesska

  Ponownie gratuluje tematyki 😉

  oczywiście jestem stała czytelniczką,

  a temat zadbanych, a czasami również pięknych kobiet, oprócz walorów estetyczno-wizualnych, jest także motywujący 🙂

  pozdrawiam

  ps. proszę o więcej

  • Linda

   Dziękujemy. My też mamy nadzieję, że będzie coraz więcej podobnych wydarzeń, które będziemy mogły dla Was relacjonować 🙂

 2. Agata

  Wszystkie modelki piękne i co najważniejsze kocham je za to, że tak jak ja nie mają doskonałych figur. Takie kobiety chcę oglądać i słuchać!
  O rety, pani Czubaszek jak nastolatka!

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *