Moda, Polecane

Absolutnie fantastyczne, czyli moda z poczuciem humoru

Tęsknicie za latami 90? Mam nadzieje, że tak, bo one wróciły! Istnieje reguła, że trendy odżywają co 20 lat i wszystko wskazuje na to, że 2012 rok nie jest wyjątkiem. Na nasze szczęście i nieszczęście…

Do kin w tym roku weszła trzecia część „Facetów w Czerni” oraz któraś z kolei „Strasznego filmu” i „American Pie”. Może nie jest to wydarzenie kulturalne, na którym warto się skupiać, ale w połączeniu z aktualną popularnością alternatywnego rocka, faktem, że Versace (marka, która jest ikoną lat 90.) zorganizowała podczas Paryskiego Tygodnia Mody pierwszy od 15 lat pokaz couture i tym, że najpopularniejszy aktualnie designerski gadżet to taśma magnetofonowa, to wniosek nasuwa się sam. Dotknęła nas nostalgia za latami 90…

Właśnie w tamtym czasie w Wielkiej Brytanii popularność zdobywał serial komediowy „Absolutely Fabulous (Absolutnie fantastycznie)”, który wyśmiewał wszystko czym napawał się wtedy świat reklamy (i nie tylko) – szybkie kariery, hedonizm przejawiający się w nieograniczonym spożywaniu alkoholu, narkotyków i papierosów oraz obsesję na punkcie własnego wyglądu.

Absolutnie fantastyczne!

Patsy i Edina - absolutnie fantastyczne

Absolutely fabulous. My god is me.

Absolutnie fantastyczne. Mój Bóg to Ja.

Serial jest naprawdę zabawny – to mieszanka „Przyjaciół” i „Seksu w wielkim mieście”, z dodatkiem typowego brytyjskiego humoru, opartego na przejaskrawianiu stereotypów. Edina Monsoon (w tej roli Jennifer Saunders) i Patsy Stone (Joanna Lumley) to dwie kobiety, robiące błyskawiczną karierę w londyńskim świecie mody, reklamy i show-biznesu.

W tym roku serial obchodzi 20. rocznicę powstania. Z tej okazji ukazały się trzy nowe odcinki, w których bohaterki przedstawione są w czasach obecnej recesji. Nowe odcinki to także gratka dla wielbicieli mody – gościnnie wystąpiły w nich Kate Moss i Stella McCartney!

Joanna Lumley, Jennifer Saunders & Kate Moss

Joanna Lumley, Jennifer Saunders i Kate Moss

Kate Moss, Jennifer Saunders & Stella McCartney

Kate Moss, Jennifer Saunders i Stella McCartney

Z okazji jubileuszu Jennifer i Joanna zostały też zaangażowane do udziału w kampanii reklamowej Alexis Bittar, znanej firmy produkującej biżuterię.

Kampania reklamowa z bohaterkami serialu dla Alexis Bittar

Kampania reklamowa Alexis Bittar z bohaterkami serialu

Jak powstawała kampania:

A tak Jennifer i Joanna wyglądają na co dzień:

Jennifer Saunders, 54

Jennifer Saunders, 54

Joanna Lumley, 66

Joanna Lumley, 66

STYLISSIMA

Poprzedni wpis „Carine i Sharon, prosto z Paryża. Zdjęcia, które zobaczysz tylko u nas!”: http://www.stylissima.pl/2012/07/carine-roitfeld-sharon-stoneprosto-z-paryza/

STYLISSIMA

Jeśli chcecie dostawać nasze najnowsze wpisy na swoją skrzynkę email, wystarczy, że wpiszecie swój adres i klikniecie OK (a potem potwierdzicie swoje zgłoszenie, klikając w link, który przysłany zostaje na skrzynkę email)

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *