Ikony stylu, Moda, Polecane

W czym tkwi tajemnica paryskiego szyku?

Za dwa dni (12 czerwca) w księgarniach będzie można kupić „Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines del la Fressange oraz Sophie Gachet”. Książka oryginalnie wydana została po francusku, ale doczekała się między innymi angielskiego oraz hiszpańskiego (a teraz także polskiego) tłumaczenia. Czyżby ktoś z wydawnictwa Rebis czytał naszego bloga? Jak Magda w styczniu pisała o Ines (http://www.stylissima.pl/2012/01/ines-de-la-fressange-%E2%80%93-100-francuskiego-szyku/), żałowała, że nie ma jeszcze polskiego przekładu. I proszę, klika miesięcy później trafia do nas egzemplarz recenzencki 😉

Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines de la Fressange.ż

Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines de la Fressange.

Paryski szyk.

Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines de la Fressange.

Książka jest ślicznie wydana, przypomina osobisty dziennik w stylu Moleskine (na kilku ostatnich stronach jest nawet miejsce na własne notatki), zawiera 350 ilustracji i zdjęć, których autorką jest między innymi sama Ines (a w roli modelki wystąpiła jej córka Nine). Świetnie nadaje się na prezent. W środku znajduje się całe mnóstwo rad, złotych reguł i podpowiedzi, dzięki którym nauczysz ubierać się jak paryżanka.

Czyli?

Balansować pomiędzy „rock’n’rollowym szaleństwem a mieszczańskim sztywniactwem, z wdziękiem omijać zasadzki mody, bawić się modą, pamiętać o kilku złotych zasadach i wiedzieć kiedy je łamać”. Ta książka to faktycznie podręcznik (i lektura obowiązkowa!), zawiera lekcje paryskiego szyku – od zasad kompletowania garderoby, przez  rady dotyczące dobierania stroju w zależności od okazji, aż po wskazówki  przydatne przy organizowaniu kolacji dla gości i pakowaniu walizki.  A wszystko w zabawnej i prostej formie.

Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines de la Fressange.

10 szykownych przykazań

Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines de la Fressange.

Paryski szyk nie wymaga wysiłku.

W końcu udało się zebrać w jednym miejscu (i pięknie oprawić) uniwersalne zasady stylu, który nie wymaga wysiłku. Najchętniej przepisałabym tu te wszystkie dobre rady, bo na każdej stronie jest coś czym chciałabym się podzielić, ale wybiorę na razie tylko kilka. Resztę musicie doczytać same.

Zawiń rękawy bawełnianej koszuli na sweter. Zawsze mieszaj szyk z czymś tanim. Nigdy nie noś naszyjnika i kolczyków razem. Podziel swój budżet na dwie części. Jedną przeznacz na podstawowe rzeczy dobrej jakości, a drugą na spontaniczne zakupy. Nie noś prochowca do długiej spódnicy…

…i tak dalej, i tak dalej. Po przeczytaniu całości nie grozi wam już żadne modowe faux pas.

Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines de la Fressange.

Jedna z wielu złotych zasad.

Książka jest także przewodnikiem po sklepach (tradycyjnych i online) w Paryżu i Nowym Jorku (szkoda, tylko że nie w Warszawie) i alternatywnym przewodnikiem po paryskich zakątkach.

STYLISSIMA

Poprzedni wpis:
„Stylissima + Stylissimo, czyli nasza pierwsza metamorfoza (i mnóstwo zdjęć!):
http://www.stylissima.pl/2012/06/stylissima-stylissimo-czyli-nasza-pierwsza-metamorfoza-i-mnostwo-zdjec/

STYLISSIMA

Czy wiecie, że możecie dostawać nasze najnowsze wpisy na swoją skrzynkę email? Wystarczy wpisać poniżej swój adres.

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *