Ikony stylu, Moda, Polecane

200% włoskiego stylu

Włosi w pięknym stylu awansowali właśnie do finału Euro 2012. To dobry pretekst, żeby napisać kilka słów o włoskim stylu, prawda?

Włoskie kobiety zachwycają cały świat. Nic dziwnego – ubierają się superkobieco, kochają modę i dobre krawiectwo. My lubimy włoski styl przede wszystkim dlatego, że… nie zna wieku. Włoszki starają się dobrze wyglądać niezależnie od tego czy mają 20, 50 czy 80 lat. Z dumą eksponują swoją dojrzałość, dbają o siebie każdego dnia, lubią być podziwiane.

Co składa się na „włoski styl”?

Przede wszystkim klasyczne kroje, które podkreślają atuty sylwetki. Włoski styl oznacza dbałość o detale: wykończenie, marszczenia, podszewki… Nie ma w nim miejsca na niechlujność czy bylejakość. Liczą się dobre (i naturalne) tkaniny, wysoka jakość, dobrane kolory. Klasyczny włoski styl to czerń, beż, biel, złoto – wszystkie kolory które podkreślają opaleniznę.

Obowiązkowe dodatki to klasyczne ciemne okulary (przy tylu słonecznych dniach w roku to nic dziwnego), złoto oraz świetnej jakości buty i torebki. Do tego wszystkiego „wystarczy” dorzucić dobrze ułożone, uporządkowane włosy (często zebrane w kok) i klasyczny makijaż. Czarna kreska na górnej powiece to podstawa.

Voila! (a raczej Prego!)

Żeby się przekonać o co chodzi, wystarczy spojrzeć na zdjęcia z najnowszej kampanii reklamowej Dolce & Gabbana, której bohaterką jest (po raz kolejny) 48-letnia Monca Bellucci. To 200% włoskiego stylu!

bellucci-dolce-gabbana

Kampania reklamowa Dolce&Gabbana, Monica Bellucci w jednej z głównych ról

dolce-gabbana-bellucci

Czerń + złoto

dolce-gabbana-bellucci

Włoski styl nie zna wieku, na zdjęciach pojawiają się więc wnuki, córki, mamy i babcie.

bellucci

Monica Bellucci, lat 48... co za figura!

Bellucci

włoski styl to także dobre jedzenie i muzyka na ulicy

bellucci

Bellucci

bellucci

Bellucci

bellucci-dolce-gabbana

Małe włoskie miasteczko w reklamie Dolce&Gabbana

Zdjęć jest więcej, wszystkie można obejrzeć na stronie http://models.com/work/dolce–gabbana-aw13/viewAll.

STYLISSIMA

Przypominamy o naszym konkursie! Wystarczy (do 10 lipca) podesłać nam swoje 3 „złote zasady”. Do wygrania książki ”Paryski szyk. Podręcznik stylu Ines de la Fressange:
http://www.stylissima.pl/2012/06/konkurs-rozdajemy-paryski-szyk/

STYLISSIMA

Jeżeli chcecie dostawać nasze najnowsze wpisy i informacje o konkursach na swoją skrzynkę mailową. Wystarczy poniżej wpisać swój adres:

 

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *