Ikony stylu, Polecane

Supermodelki. Dawniej i teraz.

Zapowiada nam się świetny film dokumentalny. Reżyser Timothy Greenfield-Sanders zaprosił supermodelki sprzed lat do szczerej rozmowy o pięknie, kulcie młodości, starzeniu i zmarszczkach. Na razie w sieci można znaleźć tylko krótką zajawkę filmu „About Face” (podtytuł: „Supermodelki. Dawniej i teraz”), zapowiada się wyjątkowo!

W filmie występują m.in. Isabella Rossellini, Jerry Hall, Carol Alt, Christy Turlington i nasza ulubienica Carmen dell’Orefice.

Carmen, zapytana o swoje podejście do chirurgii plastycznej, podnosi brew i mówi:

„Jeśli waliłby Ci się sufit w dużym pokoju, czy nie zadbałbyś o jego naprawę?”

„Bycie modelką nie ma najmniejszego związku z byciem pewnym siebie. Jeśli twoja praca zależy tylko od wyglądu to czujesz się zupełnie niepewna. Tak naprawdę poczułam się piękna dopiero kiedy przestałam pracować jako modelka”.

„Kiedy się starzejesz, przestajesz się liczyć. Mój status społeczny zdecydowanie się obniżył – nie jestem już zapraszana na imprezy o kategorii „A”. Teraz zapraszają tam moją córkę”.

Coś czujemy, że to będzie prawdziwa kopalnia czarujących/patetycznych/zabawnych cytatów, nie możemy doczekać się kiedy obejrzymy ten film w całości (dokument wyprodukowało HBO, mamy nadzieję, że będzie emitowany w Polsce)! Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zajawki:

 

hbz-april-ageless-beauty-1-xln

bohaterki "About Face" w Harper's Bazaar

Nasz ostatni wpis:
„Czy założyłybyście trampki?”:
http://www.stylissima.pl/2012/04/trampki-dojrzale-kobiety/

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *