Moda, Polecane

Humanizacja mody

„Moda straciła ludzką twarz. Modelki traktowane są jak anonimowe manekiny lub sztucznie kreowane na jednosezonowe gwiazdy. Chcę w ramach szerszego projektu pokazać, że to człowiek w modzie jest najważniejszy. To On/ Ona nadaje ubraniu treść. Bohaterką naszej sesji jest kobieta piękna nie tylko ciałem ale przede wszystkim interesująca jako osobowość i artystka. Bo dla takich kobiet chcę tworzyć swoje „inteligenckie” kolekcje. Bo moda to coś więcej niż piękna sukienka. Bo kobieta to coś więcej niż ładna buzia”.

Monika Jaruzelska o projekcie „Humanizacja mody”

Zupełnie przypadkiem, szperając po internecie trafiłam na informacje o zrealizowanym niedawno przez Monikę Jaruzelską projekcie „Humanizacja mody”. Przykuł moja uwagę z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze idea wydaje mi się jak najbardziej słuszna. Popieramy wszystkie projekty, które przybliżają modę do realnego świata. Po drugie, nieczęsto zdarza nam się mieć okazję napisania o tego rodzaju inicjatywie w Polsce.

Monika Jaruzelska zaprosiła do projektu 5 kobiet, z których żadna nie jest jest profesjonalną modelką. Udział wzięły: projektantka biżuterii dr Anna Orska, designerka Agnieszka Lasota, prezes fundacji Rak n’Roll Magda Prokopowicz, absolwentka wzornictwa przemysłowego z Wrocławia Agata Bartosz oraz architekt Yna Lewandowska. Każda skomponowała z kolekcji ubrań zaprojektowanych przez Monikę Jaruzelską zestaw, który najbardziej pasuje do jej stylu.

Yna Lewandowska wybrała z pozoru prosty zestaw – dżinsy, t-shirt i blezer. „Z pozoru”, bo nowoczesny krój dżinsów, wyrazisty, graficzny nadruk i energetyczny kolor sprawiają, że całość wygląda lekko awangardowo. Komponując taki zestaw, Yna udowodniła, że „młodzieżowe” elementy garderoby pasują kobietom w każdym wieku. Poznajcie Ynę:

Yna Lewandowska, pierwsza bohaterka w projekcie "Humanizacja mody"

Yna Lewandowska, pierwsza bohaterka w projekcie "Humanizacja mody"

Yna Lewandowska, sesja zdjęciowa

Yna Lewandowska, sesja zdjęciowa

Yna Lewandowska w dzisiejszej modzie ceni sobie przede wszystkim róźnorodność. Dzięki temu, że nie obowiązuje jeden dominujący styl, każdy może znaleźć coś dla siebie i czuć się sobą. Aby dowiedzieć się dlaczego wybrała właśnie taki zestaw polecam obejrzenie filmiku:

Wszystkie pięć bohaterek, które wzięły udział w projekcie „Humanizacja mody” możecie obejrzeć na blogu Moniki Jaruzelskiej: http://monikajaruzelska.natemat.pl/8883,grycankom-juz-dziekujemy-stop-burzy-lodowej

Poprzedni wpis „Supermodelki. Dawniej i teraz.”:
http://www.stylissima.pl/2012/04/supermodelki-dawniej-i-teraz/

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *