Ikony stylu, Moda, Polecane

Oscary 2012 – gwiazdy na czerwonym dywanie

Najsłynniejszy czerwony dywan, który prowadzi do Teatru Kodaka w Hollywood, ma 152 metry. Wielu aktorkom i aktorom przejście tego niedługiego odcinka zajmuje nawet 3 godziny! W tym czasie odpowiadają na pytania dziennikarzy (wielokrotnie na te same z jednakowym uśmiechem, cierpliwością i entuzjazmem), ale przede wszystkim prezentują swoje kreacje, pamiętając o tym, że jeszcze przez długi czas po imprezie będą „rozliczne” ze swojego stroju.

27 lutego po raz 84-ty zostały rozdane Oscary – najbardziej prestiżowe nagrody filmowe. Dla mediów z całego świata (w tym dla nas :)) jest to wydarzenie nie tylko filmowe, ale także modowe. Poniżej nasz Oscarowy przegląd 50+.

Na początek przyglądamy się oczywiście tegorocznej laureatce Nagrody dla Najlepszej Aktorki – Meryl Streep, która wystąpiła w długiej sukni, w kolorze samej statuetki, od paryskiego domu mody Lanvin. Sukienka jeszcze z jednego powodu zasługuje na uznanie – została wykonana z ekologicznego materiału (tkanina jest certyfikowana „Eco Certified Fabric”, pozyskana z inicjatywy Green Carpet Challenge (GCC) – w moim wolnym tłumaczeniu „Wyzwanie Zielonego Dywanu” – rozpoczętej przez Livię, żonę Colina Firtha).

Meryl Streep, 63

Meryl Streep, 63

Meryl Streep, 63

Mery Streep (Mary Louise Streep), 63. Tegoroczna laureatka Oscara dla Najlepszej Aktorki.

Moją osobistą faworytką tegorocznej gali (nie wiem czy Magda się ze mną zgodzi bo wyjechała sobie na weekend i nie zdążyłam się zapytać ;)) jest jednak Glenn Close – mimo, że kolor sukni jest stonowany a krój prosty, całość zachwyca – idealnie podkreśla figurę, marynarka jest świetna, a tren dodaje splendoru. Suknia należy do jesiennej kolekcji Zac Posen. Oceńcie same czy Glenn nie prezentuje się lepiej niż modelka z wybiegu. No i jeszcze fryzura – bardzo młodzieńcza! Jeden z zagranicznych portali podsumował ją tak:

Wygląda jak Cameron Diaz, tylko lepiej!

Nic dodać nic ująć. 🙂

Glenn Close w sukni Zac Posen

Modelka (lat 20?) i Glenn Close (lat 63) w sukni Zac Posen

Glenn Close, 65

Glenn Close, 65

Pięknie wyglądała też jej koleżanka z planu – Janet McTeer, nominowana za drugoplanową rolę w filmie Albert Nobbs (trochę więcej o filmie: http://www.stylissima.pl/2011/11/glenn-close-metamorfoza-albert-nobbs/). Janet wybrała długą czerwoną suknię od David Meister Signature. Trudno mi wyobrazić sobie coś prostszego, jednak piękny dekolt i delikatne dodatki stworzyły bardzo efektowną całość.

Janet McTeer, 51

Janet McTeer, 51

Nie wiem czy to efekt naszego niedawno publikowanego wpisu http://www.stylissima.pl/2012/02/cekiny/, ale dojrzałe aktorki często decydowały się na bardzo błyszczące kreacje. W szczególności podoba mi się suknia Melissy Leo. Dla tych, którzy nie pamiętają – to ona odbierała statuetkę w zeszłym roku za Najlepszą Aktorkę Drugoplanową (w filmie Fighter).

Melissa Leo, 52

Melissa Leo, 52

Lea Thompson, 51

Lea Thompson, 51

Jane Seymour, 61

Jane Seymour, 61

I na koniec jeszcze drobna wpadka. Bo Derek (modelka i aktorka)  wybrała prostą sukienkę w modnym kolorze, jednak niezbyt udany okazał się dobór dodatków – bolerko, torebka, bransoletka i buty zupełnie ze sobą nie zagrały.

Bo Derek, 56

Bo Derek, 56

 

 

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

2 komentarze

  1. Magda

    Glen Close naprawdę ma w sobie coś z Cameron Diaz!
    A mi się najbardziej podoba czerwona kreacja Janet McTeer 🙂

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *