Ikony stylu, Moda, Polecane

O tym jak Twiggy została projektantką mody i co dla nas z tego wynika

Twiggy, najsłynniejsza modelka lat ’60, została niedawno (w wieku 62 lat) projektantką mody – a dokładniej mówiąc zaprojektowała swoją pierwszą kolekcję dla brytyjskiej sieci Marks & Spencer (od 2007 roku współpracuje z nimi jako modelka).

Pseudonim Twiggy oznacza gałązkę – nie dziwi Was to, prawda? W latach ’60, przy wzroście 165 cm ważyła nieco ponad 40 kg… Na zdjęciach widać było przede wszystkim jej wielkie oczy i długie, niemożliwie chude nogi. Nosiła spódniczki mini, sukienki w kształcie litery A bez wcięcia w talii, kołnierzyki bebe, krótkie geometryczne płaszcze z wielkimi guzikami, kryjące rajstopy i płaskie buty. Jej znakami firmowymi były krótka, chłopięcia fryzura i przesadnie wytuszowane rzęsy.

twiggy

Twiggy w latach sześćdziesiątych

Teraz Twiggy ma 62 lata. Oczywiście nadal ma zgrabne nogi, ale nie jest już z pewnością dawną „gałązką”. Zaprojektowała dla Marks & Spencer linię ubrań, która pokazuje, że nie można tkwić w schematach i nosić całe życie swoich ulubionych krojów ubrań.

twiggy-marks-spencer

Bluzka zaprojektowana przez Twiggy...

twiggy-pasy

...bardzo przypomina sukienki, które sama dawniej nosiła (jest tylko oczywiście inaczej skrojona)!

Zapomniała o króciutkich sukienkach w kształcie litery A i zastąpiła je sukienkami, które skrojone są tak, żeby pomóc ukryć brzuszek.

twiggy-marks-spencer

dwie z sukienek zaprojektowanych przez Twiggy dla Marks & Spencer

Od zawsze uwielbiała kurtki i marynarki, jest więc ich w kolekcji mnóstwo, ale są dłuższe i inaczej skrojone niż te sprzed pięćdziesięciu lat. To samo dotyczy spodni rurek.

twiggy-2012

W kolekcji ma się też pojawić mnóstwo marynarek

Z tego, co na razie można obejrzeć w internecie, najbardziej przypadła mi do gustu marynarka z cekinów (o tym jak nosić cekiny pisałyśmy całkiem niedawno: http://www.stylissima.pl/2012/02/cekiny/):

twiggy-marks-spencer

Twiggy dla Marks & Spencer

Co mówi o kolekcji Twiggy?

„Nie chcę, żeby to były ubrania „wyłącznie dla starszych kobiet”. W ogóle nie cierpię kiedy przypisuje się ciuchy do konkretnego wieku. Jeśli 18-latka chce kupić sobie parę takich rurek jak mam na sobie – dlaczego nie? Albo jeśli 80-latka będzie chciała sobie kupić ten cekinowy żakiet, to świetnie! Tak więc powiedzmy, że moje ubrania są zaprojektowane dla kobiet od 18. do 80. roku życia”.

Na zakończenie jeden szczegół, który nam umknął: ubrania zaprojektowane przez Twiggy (w sumie 43 elementy) będzie można kupić w kwietniu.

Nasz poprzedni tekst:
„Spódnice ołówkowe (pomysł: Dior, wykonanie: Madonna)”:
http://www.stylissima.pl/2012/02/spodnice-olowkowe-pomysl-dior-wykonanie-madonna/

PS. Przy okazji dowiedziałyśmy się, że pod koniec 2011 roku Twiggy… wydała płytę! Chcecie posłuchać jak śpiewa? Oto zestaw kilku piosenek z płyty „Romantically yours”:

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *