Moda, Polecane

Czy Pani po pięćdziesiątce wypada zakładać mini?

Wpadł nam w ręce krótki wywiad z profesor Barbarą Hanuszkiewicz (62 lata) z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi*. Jest jedną z tych kobiet, które nie mają najmniejszego problemu z założeniem spódniczki mini na wyprawę rowerową, z odwagą zakładają nietypowe stroje wyszperane w lumpeksach, nie boją się nosić (na raz!) wszystkich kolorów tęczy. Mimo, że nie jesteśmy wielkimi fankami tak awangardowych, a czasem wręcz teatralnych stylizacji, kilka opinii profesor „od mody” przykuło naszą uwagę.

O kolorach:

Teraz mam ochotę być kolorowa. I nie wydaje mi się, żeby mój wiek – 62 lata – tego mi zabraniał. Mam dużo koloru na sobie zwłaszcza zimą, której nie lubię. Kiedy zbliżają się święta, zaczynam nosić błyszczące swetry. Mam złoty, srebrny. Teraz są akurat modne, ale to nie ma nic do rzeczy.

O kupowaniu ubrań:

Od wielu lat z dużą przyjemnością kupuję w second-handach. Jeśli się potrafi tam wszystko przerzucić i przesiać, można trafić na niepowtarzalne rzeczy. Mam kilka zaprzyjaźnionych lumpeksów, w których dają mi już znać, jak jest coś ciekawego.

O wieku:

Nie mam kłopotu z wiekiem. Jeśli się akceptuje swoją fizyczność, to się ją akceptuje ze wszystkimi zmianami, jakie lata niosą.

Jeśli jesteście ciekawe jak ubiera się profesor Hanuszkiewicz, obejrzyjcie zdjęcia towarzyszące wywiadowi w „Wysokich Obcasach” (wystarczy kliknąć tu: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/51,114757,11019631.html?i=0). Ciekawe jesteśmy Waszego zdania! Podoba Wam się ten styl ubierania?

prof-hanuszkiewicz

profesor Hanuszkiewicz i jej awangardowe stylizacje

Cały wywiad możecie przeczytać tutaj: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,11019631,Pani_od_mody__Kocham_swoj_wiek__chodze_w_mini_i_martensach__.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wysokie_Obcasy

*„Wysokie Obcasy”, wydanie z 21 stycznia 2012 roku

PS. Zachęcamy też do przeczytania wywiadu z (oczywiście o modzie po pięćdziesiątce) z dziennikarką mody, Joanną Bojańczyk: http://www.stylissima.pl/2011/10/zasady-mody-kobiety-dojrzale-wywiad-joanna-bojanczyk/

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *