Ikony stylu, Polecane, Uroda

Nowa (dojrzała) twarz marki MAC

MAC to jedna z najpopularniejszych marek kosmetycznych wśród profesjonalnych wizażystów. Znana jest z tego, że uwielbia eksperymenty i zawsze jest „o krok do przodu”. Uwaga, uwaga, MAC właśnie ogłosił, że ich nową twarzą została 90-letnia Iris Apfel.

Amerykańskie magazyny mody i portale uwielbiają Iris, ale my nie jesteśmy wielkimi fankami jej awangardowego (ultraawangardowego?) stylu. Zgadzamy się ze zdaniem dziennikarki modowej Joanny Bojańczyk:

Iris Apfel i Anna Piaggi – dwie ekstrawaganckie osiemdziesięciolatki lansowane przez zagraniczne magazyny mody są przykładem na to, że można nosić szalone stroje w każdym wieku. Często jednak ocierają się o granicę śmieszności. „Można popatrzeć i uśmiechnąć się, ale naśladować nie radzę (…) to może pchnąć w złym kierunku, w kierunku babci wariatki””

Cieszy nas jednak baaaaaardzo, że jedna z największych firm kosmetycznych świata docenia/otwiera się na dojrzałość. Jesteśmy przekonane, że za MAC pójdą kolejne marki kosmetyków kolorowych.

IrisApfel-Beauty-72

Iris Apfel, nowa twarz kosmetyków MAC

Linia kosmetyków stworzonych we współpracy z Iris pojawi się w sklepach już 5 stycznia 2012 roku. Składa się z: pięciu pomadek, konturówek do ust, cieni do powiek, tuszu do rzęs, trzech lakierów do paznokci i brzoskwiniowego „beauty powder”*.

*połączenie pudru brązującego z pudrem rozświetlającym

mac-iris-apfel

Pierwsza reklama linii kosmetyków stworzonych przez Iris Apfel

Czy Iris Apfel jest dla Was zachwycająca czy jednak zbyt kontrowersyjna?
Jesteśmy bardzo ciekawe waszego zdania, czekamy na komentarze!

PS. Markę MAC pokochałyśmy po tym jak kilka miesięcy temu zrobiła kampanię reklamową ze „zwykłymi amerykankami” w roli głównej. Pisałyśmy o tym tutaj: http://www.stylissima.pl/2011/08/mac-me-over/

źródło:
http://fashionista.com/2011/12/iris-apfel-is-getting-her-own-makeup-collection-for-mac/

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *