Ikony stylu, Moda, Polecane

Wszyscy kochają rankingi. Tym razem przyglądamy się piosenkarkom.

Dwa niezależne źródła (dzięki Dorota, dzięki Sylwia!) podesłały nam listę piosenkarek po pięćdziesiątce, które zachwycają swoją urodą i stylem (lista ta nomen omen opracowana została przez redakcję… serwisu muzycznego). Takie to czasy – nawet kobiety, które powinny być rozliczane przede wszystkim za to jak śpiewają, muszą błyszczeć na czerwonych dywanach.

Ok, przejrzałyśmy tę listę. I co nam z tego wynika?

Po pierwsze – nie wszystkie kreacje w tym zestawieniu nas zachwycają. Ale przejdźmy do pozytywów, te są znacznie ciekawsze. Dokonałyśmy kilku zupełnie nieoczekiwanych, wspaniałych odkryć.

Największym z nich jest  Krystyna Prońko (64 lata). Wstyd się przyznać, musiałam wpisać jej nazwisko na YouTubie, żeby odkryć, że to ona śpiewa „Jesteś lekiem na całe zło”. Wygląda jak prawdziwa gwiazda Hollywood. Ogromny plus za fryzurę (a jednak krótkie włosy nie są obowiązkowe po pięćdziesiątce!). Zwróćcie uwagę na sukienkę – taki krój pozwala ukryć brzuszek.

krystyna-pronko

Krystyna Prońko

Drugie odkrycie to Halina Frąckowiak (też 64 lata, YouTube podpowiada piosenkę „Papierowy księżyc”). Ta prosta kreacja potwierdza zasadę: jeśli miksujemy faktury (dzianinowa góra, skórzany dół), nie warto mieszać kolorów. Ogromny plus za krój bluzki/narzutki/sweterka.

halin-frackowiak1

Halina Frąckowiak

Z odkryć zagranicznych – Debbie Harry (66 lat, wokalistka superpopularnej na przełomie lat ’70 i ’80 grupy Blondie). Kobieta, która nosi wojskową kurtkę jak najlepszy płaszcz zasługuje na uwagę!

debbie-harry

Debbie Harry (Blondie)

Kto jeszcze znalazł się na liście?  Bohaterka naszej młodości Majka Jeżowska (51), Beata Kozidrak (51), Izabela Trojanowska (56), Tina Turner (72), Helena Vondrackova (64), nasza ulubienica Ula Dudziak (68), Kora (60), Urszula (51), Maryla Rodowicz (66), Cher (65), Grace Jones (63), Małgorzata Ostrowska (53), Hanna Banaszak (54), Ewa Bem (60), Alicja Majewska (63) i Wanda Kwietniewska (54).

piosenkarki-50-plus

Najpiękniejsze piosenkarki po pięćdziesiątce według redakcji onet.pl

Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia ich wszystkich zajrzyjcie do listy przygotowanej przez serwis muzyczny onet.pl:
http://muzyka.onet.pl/galerie/maja-50-i-wiecej-lat-a-wciaz-zachwycaja,4912569,10776413,galeria-mala.html

Mamy też coś dla sentymentalnych:

Krystyna Prońko „Jesteś lekiem na całe zło”

Halina Frąckowiak „Papierowy księżyc”

Debbie Harry (Blondie) „Heart of glass”

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *