Ikony stylu, Moda, Polecane

Kto by się przejmował wiekiem? część 1

„Who cares about age?” czyli „Kto by się przejmował wiekiem?” – to tytuł 68-ego wydania V MAGAZINE – amerykańskiego czasopisma, które słynie ze swojego nowatorskiego i progresywnego podejścia do mody, muzyki i sztuki.

Ten numer V MAGAZINE (11/2010) niemal w całości został poświęcony tematyce wieku i ponadczasowego piękna. Został wydany aż z 3 różnymi okładkami. Znalazły się na nich aktorki… Jane Fonda (74), Susan Sarandon (65) i Sigourney Weaver (62), które udowadniają, że wiek to co najwyżej liczba.

Okładka V MAGAZINE 68

Okładka V MAGAZINE 68

W środku znajdziemy więcej przepięknych zdjęć tych przepięknych kobiet. Jak się tak wygląda, faktycznie można się nie przejmować wiekiem. Same zobaczcie:

Sigourney Weaver

Sigourney Weaver

Susan Sarandon

Susan Sarandon

Jane Fonda

Jane Fonda

Jane Fonda

Jane Fonda

Cały artykuł można znaleźć tutaj: http://www.vmagazine.com/2010/11/new-age/

W numerze znalazł się też wywiad z Amandą Lear (61) – kobietą, która budziła gorące emocje i kontrowersje zanim jeszcze na scenie zapanowała Lady Gaga czy Madonna. Królowa disco lat siedemdziesiątych (jeśli nic Wam nie mówi to nazwisko – zajrzyjcie na koniec tego wpisu) zna pięć języków (angielski, francuski, włoski, hiszpański i niemiecki), była kochanką Salvadora Dalí, uwielbia muzykę klasyczną (zwłaszcza Mozarta) i sprzedała 18 milinów płyt. Nie nachodzi ją nostalgia gdy wspomina lata siedemdziesiąte, zwłaszcza gdy dotyczy to mody. Uważa, że teraz moda jest bardziej dyskretna i jednocześnie zachwycająca. Jaka jest jej ulubiona cześć garderoby? Dżinsy, dżinsy i jeszcze raz dżinsy. Dla V MAGAZINE wystąpiła jednak w stylizacji od Givenchy. Palenia nie popieramy ale zdjęcia są świetne:

Amanda Lear

Amanda Lear

Amanda Lear

Amanda Lear

Amanda Lear

Amanda Lear

Cały wywiad można przeczytać tutaj: http://www.vmagazine.com/2010/11/the-ballad-of-amanda-lear/?page=1

Następny artykuł i kolejna sylwetka warta uwagi. Barbara Hershey (63) gra w filmach od 17 roku życia. Często wcielała się w role silnych kobiet. Dzięki tym kreacjom może teraz pochwalić się Złotym Globem, nagrodą Emmy („W imię miłości”) i nominacją do Oskara („Portret damy”). Ostatnio mogliśmy podziwiać ją (obok Natalie Portman), w roli despotycznej matki, w najgłośniejszym filmie zeszłego roku „Czarny Łabędź”. Mimo 45 lat doświadczenia, nadal każdą nową rolę nazywa „totalnym wyzwaniem”.

Barbara Hershey

Barbara Hershey

Więcej: http://www.vmagazine.com/2010/12/second-coming/?page=1

W opisywanym przeze mnie numerze V MAGAZINE pojawiło się jeszcze wiele wyjątkowych kobiet po pięćdziesiątce. Nie chciałabym przedawkować, więc… część druga już wkrótce.

Na zakończenie hit lat siedemdziesiątych: Amanda Lear – Enigma (give a bit of mmm to me!)

Źródło artykułu i zdjęć: http://www.vmagazine.com

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *