Ikony stylu, Moda, Polecane, Porady

Modelki po pięćdziesiątce na wybiegu, czyli przepis na niezapomniany pokaz mody.

Poszukiwanie informacji o  nowojorskim tygodniu mody doprowadziło nas do wyjątkowego odkrycia. Trafiłyśmy na relację z pokazu domu mody Adrienne Vittadini, który był jednym z najczęściej komentowanych pokazów w tym roku. Dyrektor artystyczna tej marki wpadła na oryginalny pomysł – zatrudniła do pokazu modelki, których średnia wieku wynosiła… ponad 50 lat! Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

W kameralnym pokazie zatytułowanym „Modern Muses” („Współczesne muzy”) wzięło udział (tylko) siedem modelek. Ale jakich! Publiczność, przyzwyczajona do oglądania na wybiegach nastoletnich, wychudzonych, prawie identycznych dziewczyn, zachwyciła się oglądając dojrzałe, tryskające energią kobiety, które nikomu nie muszą już nic udowadniać i po prostu świetnie się bawią prezentując ubrania. Dziennikarze do dziś wspominają ten pokaz. Przyznają, że nie mają pojęcia jak wyglądały ubrania, doskonale pamiętają za to wszystkie siedem modelek, które je prezentowały. Roshumba Williams (43 lata), Irina Pantaeva (44), Niki Taylor (36), Frederique van Der Wal (44), Pat Cleveland (68), Carol Alt (51) i Carmen dell’Orefice (80) zrobiły furorę!

Carol Alt największe sukcesy na wybiegach odnosiła w latach osiemdziesiątych. Mimo, że nie mieści się już w rozmiar, który zwykle noszą modelki, nadal zachwyca pięknym uśmiechem, kobiecością i pozytywną energią.

Największy entuzjazm publiczności wzbudziła Pat Cleveland (legenda w amerykańskim świecie modelek), która wyszła na wybieg i rozdając uśmiechy na prawo i lewo… zaczęła tańczyć! Jej recepta na świetny wygląd? „Jedz dobre, śpij dobrze, kochaj się i troszcz się o ludzi wokół ciebie – to sprawi, że będziesz piękna!”.

 

W finale pokazu wystąpiła najstarsza z modelek, jak zwykle zachwycająca Carmen dell’Orefice. Poświęciłyśmy już jeden z naszych tekstów, można go przeczytać pod tym linkiem: http://www.stylissima.pl/2011/07/carmen-dell-orefice/

Przeglądając liczne relacje z tego pokazu trafiłyśmy na kilka wskazówek makijażystów, którzy przy nim pracowali:

Nie nakładaj zbyt grubej warstwy pudru i nie korzystaj ze zbyt matowego pudru – to postarza. Z drugiej strony unikaj też mocno błyszczących kosmetyków. Pigment wejdzie między zmarszczki i staną się tylko bardziej widoczne. Używaj lekkiego, płynnego podkładu do makijażu, omijaj szerokim łukiem podkłady, które są zbyt gęste.

Więcej zdjęć z tego wyjątkowego pokazu można obejrzeć na stronie:
http://www.zimbio.com/pictures/9Ff3TaXtNDZ/Adrienne+Vittadini+Presentation+Fall+2011

STYLISSIMA

...aby otrzymywać najnowsze wpisy prosto na skrzynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *